Čím udělat kanárovi radost...

03.02.2016 10:42

Ptačinec žabinec je velmi chutná i zdravá rostlina.  A to nejen pro kanárky. Chuť čerstvého ptačince popisují lidé jako oříškovou a snad právě proto jsou z ní kanáři u vytržení.

Zato zahrádkáři, když ji objeví, blednou vzteky. Na ptačinec žabinec můžeme narazit na záhoncích,
polích, v parcích, zahradách i menších políčkách. Je to opravdu hojně rostoucí rostlina. Vypadá slabě a křehce, ale má zdánlivě nezničitelnou vitalitu. Roste a kvete neustále  a pokud se jeho stonkové uzly dotknou země, tvoří se nové kořínky. V průběhu jednoho roku přináší pět až šest generací. Životnost semen, je šedesát roků. Ptačinec žabinec je odolný proti zimě a roste dokonce i pod sněhem.

Co si budeme namlouvat - je to plevel! Je úplně všude! Hlavně tam, kde chceme cokoli pěstovat!!! Můj záporný zahrádkářský vztah k němu se změnil až s příchodem kanárů. Milují ho. A tak jsem si ho na záhoncích začala hýčkat.

Vždyť i ve středověku byl ptačinec žabinec vařen v husím sádle nebo v sádle z ježka a používán jako krém proti kožním nemocem. Bylinkář John Gerard v 17. století předepisoval ptačinec, se solí a octem uvařený, proti svrabu, lidově označovanému jako prašivina. Indiáni s ním léčili i infekci kůže, otoky a poruchy jater a vařili čaje k léčení ječných zrn a zánětů spojivek.

Však oni ti kanáři, hovádka Boží, dobře vědí, co je pro ně dobré...

A tady je pár receptů i pro nás. Dobře, připouštím, že prašivinu už má dneska málokdo, ale ta játra...

Natrhejte na zahrádce ptačinec, trochu dejte kanárkům a zbytek sobě...

Míchaná vejce s ptačincem

Do míchaných vajec přidejte nasekanou čerstvou nať ptačince v množství libovolném.

Míchaný salát

Listy hlávkového salátu natrhejte a smíchejte s ptačincem. Připravte zálivku u octa, soli, cukru a oleje a nalejte na salát. Na rozdíl od některých salátů z planých rostlin, např. ze smetanky má samotný ptačinec vynikající chuť. Můžete přidat i lžičku nebo dvě hořčice.

Polévka

Do zeleninové polévky vhodíte hrst nasekané nati ptačince.

Jarní předkrm speciál

Rozeberte hlávkový salát a čtyři (nebo podle počtu osob) vnitřní pevné listy přiměřené velikosti použijte jako misku. Do této misky dejte hrst posekané ptačincové nati, na ni položte kolečko rajčete a kolečko natvrdo uvařeného vejce. Na žloutek položte část nati ptačince jako ozdobu. Do mističky ještě přidejte jeden (nebo více) kopečků majonézy, kyselé smetany nebo jogurtu.

Ptačincová pomazánka

Jako základ použijte máslo utřené do pěny, ke kterému přidejte asi půl na půl měkký tavený sýr. Jako základ se dá použít i pomazánkové máslo nebo i rostlinný tuk. Do základu vmíchejte nasekanou nať ptačince.

A co třeba obyčejný chleba s tvarohem a ptačincem... lahoda! Princezna sulejmánská by si pošmákla...

A až půjdete na ptačinec, tak se můžete inspirovat Angličany. Angličtí vesničané se prý podívají v devět hodin dopoledne na ptačinec žabinec a vědí, zda budou potřebovat pláštěnku nebo ne. Květy se otevírají před devátou hodinou ráno a zůstávají otevřené při jasné obloze 12 hodin. Obrací se přímo ke slunci.

No, já vám nevím... to se snad nemusím koukat na ptačinec. Když je jasná obloha, tak fakt většinou
neprší...


—————

Zpět