Kanáři z našeho hradeckého chovu

už pronikli i na „prkna, která znamenají svět“ !

 

Můžete se o tom přesvědčit na scéně Malého divadla v Liberci. Pitomost aneb Kanárek je poněkud drsná komedie o dvou přítelkyních, z nichž jedna má dům, peníze a problémy s rodinou, zatímco druhá v jejím domě bydlí, má dluhy, na krku exekutory a … samozřejmě problémy s rodinou. Co ve hře napáchá kanárek, to se dozví divák až v divadle. A bude opravdu překvapený!

Jde o původní českou hru dramatika a režiséra Jiřího Pokorného, mnohokrát v minulosti divadelními cenami ozdobeného bývalého uměleckého šéfa Ha Divadla, Činoherního studia v Ústí a Divadla na zábradlí. Jeho hry byly přeloženy do pěti jazyků.

V nastudování libereckého divadla účinkuje kanár Pipín, kterého jsme do inscenace vybrali po náročném hereckém konkurzu ve voliéře. Svoji roli plní zodpovědně a občas na jevišti i nadšeně zazpívá. A vůbec mu nevadí, že se lidé kolem něho smějí a dokonce se na jevišti i střílí. Je to profesionál!

Moc děkujeme herčce Divadla F.X.Šaldy v Liberci Janě Hejret - Vojtkové, která se svého hereckého ptačího kolegy ujala a ve dnech, kdy Pipín neúčinkuje, se o něj láskyplně stará...

Pipíne – Zlom vaz!

(nelekejte se, takhle si herci přejí navzájem štěstí a úspěch!)